ГРВІ та грип: лікарі назвали час зростання кількості хворих

ГРВІ та грип: лікарі назвали час зростання кількості хворих

Понад 100 тисяч українців щотижня інфікуються грипом та іншими вірусними захворюваннями.

За прогнозами лікарів, з грудня кількість недужих лише зростатиме. Тож до країни вже завезли сотні тисяч вакцин та дозволили щепитися навіть в аптеках. Центр громадського моніторингу та контролю зібрав усю інформацію.

Пік почнеться з грудня

У же із початком зими в Україні очікується підвищення захворюваності на грип. “Починаючи з грудня ми будемо спостерігати зростання захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції, які викликані будуть в переважній більшості саме грипом. І грип буде циркулювати до кінця лютого, можливо, навіть березня наступного року”, – розповів під час брифінгу в Медіацентрі Україна головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Наразі перевищення епідпорогу низького рівня зареєстровано лише в Тернопільській області. А загалом по країні медики зафіксували понад 100 тисяч нових випадків захворювання на грип, ГРВІ та Сovid-19 за перший тиждень листопада.  Щоб запобігти епідемії, в Україну завезли близько 300 тисяч доз вакцин проти грипу, які вже доступні в аптеках. За словами Кузіна, йдеться про 2 різні вакцини, які пройшли всі необхідні процедури контролю. Станом на початок листопада, понад 64 тисячі українців вакцинувалися від грипу.

МОЗ дозволило вакцинацію в аптеках

Для тих, хто іще не встиг це зробити, запровадили нову можливість: зробити щеплення безпосередньо в аптеці після придбання вакцини. “Це одна з кращих європейських практик, і вона достатньо широко використовується на території Європейського Союзу. Вона полягає в тому, що пацієнт, придбавши вакцинний препарат в аптеці, може отримати цю послугу тут же в цій аптеці. Відповідно була розроблена необхідна нормативно-правова база, і якраз нещодавно міністр, до речі, отримав свою вакцину проти грипу якраз на базі аптечного закладу”, – сказав Кузін.

Перелік аптек, де можна отримати вакцину проти грипу, наразі невеликий. Поки що лише одна аптека в Києві має відповідну ліцензію, але надалі кількість таких закладів має збільшуватися.

Що відбувається з Covid-19?

Пік захворюваності на Covid-19 цьогоріч в Україні припав на серпень: тоді виявили понад 65 тисяч нових інфікувань. Більшість недужих підхопила новий штам коронавірусу під назвою “Флірт”. Впродовж осені кількість випадків поступово зменшується. У жовтні зафіксували близько 8 тисяч нових заражень, з яких трохи більше 2 тисяч потребували госпіталізації.

За словами Кузіна, щомісяця зменшується і кількість вакцинованих від Covid-19 українців. Нині рідко перевищує 5 тисяч. Тоді як раніше в Україні щомісяця щепилися 100-150 тисяч людей. Як наслідок – щонайменше 8 мільйонів громадян досі не вакцинувалися від Covid-19. “І це означає, що 8 мільйонів українців будуть наражатися на ризик під час не цієї, але наступної хвилі ковіду”, – застеріг головний санітарний лікар.

UkrNewsToday