Сила в єдності: як соціально відповідальний бізнес підтримує Україну

Сила в єдності: як соціально відповідальний бізнес підтримує Україну

Топменеджери Kernel беруть участь у передачі допомоги одній з підопічних бригад ЗСУ – 93 ОМБр «Холодний Яр»

Сьогодні перед роботодавцями стоїть низка серйозних викликів, які стають справжнім випробуванням для стійкості бізнесу. Повномасштабна війна, економічна нестабільність, небезпеки для людей і самих компаній — здавалося б, що у таких умовах можна лише говорити про «виживання». Проте багато українських підприємств продовжують активно підтримувати своїх співробітників. Одним із прикладів є агротехнічний холдинг Kernel — найбільший експортер сільськогосподарської продукції та провідний виробник соняшникової олії на світовому ринку. У 2024 році компанія ввела в експлуатацію свій найбільш потужний олійноекстракційний завод у Хмельницькій області. Давайте розглянемо ключові пріоритети Kernel та дослідимо її досвід підтримки співробітників та України в умовах війни.

Основні напрямки підтримки

В умовах викликів сучасного часу важливо ефективно спрямовувати ресурси на критичні сфери, при цьому не забуваючи про відповідальність перед людьми. Із початком війни Kernel визначив чотири основні напрямки підтримки: допомога Збройним Силам України (в тому числі мобілізованим працівникам та їхнім родинам), підтримка психічного здоров’я співробітників, програми навчання і розвитку молоді, а також проєкти реінтеграції ветеранів.

«Ми чітко виділили ці чотири напрямки як пріоритетні, адже важливо не тільки зберігати бізнес, а й допомагати нашим людям пережити важкі часи. Адже наш бізнес базується на українській землі та роботі українських людей, тож захист територій та турбота про людей стали нашими ключовими пріоритетами», — зазначає директор з персоналу Kernel Наталія Теряхіна.

Один з найбільш важливих напрямків підтримки компанії — це допомога захисникам України.

Всі ресурси на підтримку ЗСУ

Kernel почав активно підтримувати ЗСУ з перших днів війни, адже багато співробітників компанії приєдналися до лав армії, зокрема добровільно. На сьогодні у Збройних силах служать 870 співробітників Kernel. За словами HR-бізнес-партнера Дивізіону виробничих активів Kernel Руслани Богданової, компанія систематизувала свою допомогу, що включає не лише постачання допомоги армії, а й підтримку родин, релокацію співробітників з районів бойових дій, а також допомогу громадам, де працює компанія.

Загальна сума, витрачена на ці програми з лютого 2022 року, перевищила три мільярди гривень.

За 2,5 роки повномасштабної війни сума допомоги Силам Оборони України від Kernel перевищила 3 млрд грн.

Оперативна матеріальна підтримка армії

Kernel не лише організовує фінансову допомогу, а й безпосередньо передає необхідне обладнання військовим підрозділам. Компанія активно співпрацює з декількома бригадами ЗСУ, зокрема, 95 ОДШБр, 93 ОМБр «Холодний Яр» та 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців, безпосередньо збираючи і задовольняючи їхні потреби в таких важливих речах, як БПЛА, тепловізори, автомобілі, засоби зв’язку, РЕБ. Ці закупівлі здійснюються за рахунок коштів компанії без додаткових адміністративних витрат та зволікань.

Підтримка родин співробітників

Діють програми підтримки родин, що змушені були залишити свої домівки через окупацію чи наближення бойових дій. Понад 300 осіб скористались можливістю отримати тимчасове житло у безпечних регіонах країни.

Допомога надається і родинам мобілізованих співробітників та родинам добровольців.

Системна підтримка мобілізованих працівників

Серед інших заходів підтримки — це збереження середньої зарплати для співробітників, що стали на захист Батьківщини.

В Kernel також передбачена матеріальна допомога у разі поранення. У випадку трагічної загибелі співробітника або його чи її близьких родичів Компанія надає матеріальну допомогу родині загиблого. Ця підтримка — це не лише відповідальність компанії, а й моральна складова, яку цінують усі працівники.

За час повномасштабної війни компанія спрямувала понад півмільярда гривень на підтримку військовослужбовців серед своїх співробітників, на забезпечення їх екіпіруванням та допомогу при мобілізації.

«Ми усвідомлюємо, що майбутнє України залежить від єдності суспільства та бізнесу. Тому компанія Kernel активно працює над підтримкою захисників і збереженням благополуччя своїх співробітників і їхніх родин», — підкреслює Наталія Теряхіна.

Ви також можете стати частиною цієї команди, приєднавшись до сучасного агротехнічного холдингу, який не лише прагне до фінансового успіху, але й дбає про своїх людей та відповідає на виклики часу. Перевірити всі актуальні вакансії у нашому регіоні можна на кар’єрному порталі Кернел.

Наталія Теряхіна, директорка з персоналу Kernel

UkrNewsToday