Суд у РФ засудив громадянина України до 16 років колонії за звинуваченням у «шпигунстві»

Суд у РФ засудив громадянина України до 16 років колонії за звинуваченням у «шпигунстві»

Сергій Куріс   Суд у РФ засудив громадянина України до 16 років колонії за звинуваченням у «шпигунстві»

Південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону засудив громадянина України Сергія Куріса до 16 років колонії суворого режиму за звинуваченням у шпигунстві, проходженні навчання для терористичної діяльності та участі у терористичній спільноті. Про це повідомляє видання «Медіазона» з посиланням на пресслужбу суду.

Куріс жив у Харкові, але приїжджав до окупованого Донецька, де перебувала його сім’я. Через чотири дні силовики влаштували обшук у його квартирі, вилучили всю техніку та документи, включно з паспортом громадянина України. За даними Радіо Свобода, у вересні 2019 року його затримали співробітники так званого «відділу боротьби з організованою злочинністю» зі структури угруповання «ДНР» – це сталося біля дому під час прогулянки з дружиною та дитиною.

Куріс був присутній під час обшуку, його сильно побили. У листі, який йому вдалося передати одному зі звільнених полонених у грудні 2019 року, чоловік розповів, що до СІЗО його били, катували струмом, підвішували на «дибу», гасили об його тіло сигарети, а пити давали лише один раз на день. Все це відбувалося на території секретної в’язниці.

«І слідчий, якийсь «Петров», так прямо і сказав на підтвердження моїх думок: «Все як за Сталіна, ми в тебе заберемо все майно, свободу, розстріляємо, а не підпишеш зізнання – дивитимешся, як на «дибі» буде твоя дружина! І так тривало для мене шість днів, як шість років війни у моєму рідному місті, і вже вісім місяців я сиджу в страшній неволі і чекаю на порятунок від рідної України, якій я і такі, як я, залишилися вірними до кінця! Слава Україні!» – написав він у своєму листі.

У вересні суд в окупованому Криму засудив громадянина України до 14 років колонії суворого режиму у справі про шпигунство на користь України. За даними «Медіазони», під оприлюднені відомством ініціали, М. А. Сухачов, підпадає Михайло Сухачов. За версією слідства, Сухачов передавав Україні дані про роботу зенітно-ракетних підрозділів російської армії на території частково окупованої Запорізької області.

Після початку повномасштабного вторгнення в Україну в Росії та на окупованих територіях масово переслідують тих, хто виступив проти війни. У 2023 році РФ як мінімум 98 осіб стали фігурантами кримінальних справ про держзраду, 31 – про шпигунство, 19 – про співпрацю з іноземцями. До судів надійшло не менше 88 таких справ, і стосовно 50 з них уже винесено обвинувальні вироки, підрахували Сибирь.Реалии.

У Криму 2015 року за звинуваченням в організації терактів суд РФ засудив до 20 років режисера Олега Сенцова. Також «диверсію» російські силовики інкримінують представникам ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір».

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.

UkrNewsToday